Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակն առաջին գնահատականն է ստացել Clutch-ում
Պայմանագրերի կնքման շուրջ բանակցությունները սովորական գործընթաց են գործարար միջավայրում: Նախքան համաձայնագիր կնքելը կարևոր է վերանայել պայմանագիրը և համոզվել, որ այն ձեռնտու է երկու կողմին էլ: Երբեմն պայմանագիրը կարող է փոքր-ինչ «անարդար» լինել մի կողմի հանդեպ. հենց այս դեպքում էլ իրավաբանական խորհրդատվության անհրաժեշտություն է ծագում: Առկա են պայմանագրերի շուրջ բանակցություններ վարելու մի շարք ռազմավարություններ, իսկ փորձառու փաստաբանական գրասենյակը գիտի՝ ինչ է պետք անել:
Պայմանագրային հարցերով իրավական աջակցության այլ կարևոր տարրեր են կողմերի համաձայնության ճշգրիտ ամրագրումը պայմանագրի տեքստում, ապահովումը, որ չքննարկված կարևոր հարցեր չմնան, ինչպես նաև ապահովումը, որ բացառվի թաքնված (անհայտ) հարկերի առկայությունը կամ հաճախորդի համար բացասական այլ իրավական հետևանքները:
Կոնցեռն Դիալոգի նպատակն է օրենքի շրջանակներում օգնել գործարարներին հասնել իրավունքների ամբողջական պաշտպանության: Մենք մատուցում ենք բարձրակարգ իրավաբանական ծառայություններ մեր հաճախորդներին` ապահովելով, որ նրանք ստանան այն, ինչը համապատասխանում է նրանց բիզնեսին: Սկսած կորպորատիվ, աշխատանքի և զբաղվածության իրավունքից մինչև անշարժ գույքի իրավունք` մեր փորձառու փաստաբանների թիմը կաջակցի ձեզ արդարադատության հաստատման ճանապարհին:
Մեր գործընկերներին իրենց իրավունքներն իրականացնելու և արդարադատության հասնելու հարցում աջակցություն ցուցաբերելու առաքելության շրջանակներում «Քյուբ» ՍՊԸ-ի կողմից արժանացել ենք մեր առաջին 5 աստղ գնահատականին Clutch-ում:
Clutch-ը B2B գնահատումների հարթակ է։ Այն օգնում է կապել ամբողջ աշխարհի ընկերություններին լուծումներ տրամադրողների հետ, որոնց կարիքն այդ ընկերություններն ունեն արդյունավետությունը բարելավելու և արտադրողականությունը բարձրացնելու համար: Clutch-ը կրճատում է շուկայի անկանոն ուսումնասիրությունների թիվը` հավաքելով հաճախորդների կարծիքները և վերլուծելով ոլորտում առկա տվյալները, զինելով գործարարներին գաղափարներով և վերլուծություններով, որոնք անհրաժեշտ են նրանց միավորվելու և մարտահրավերները վստահորեն հաղթահարելու համար:
Clutch-ի քույր կայքը` The Manifest-ը, բիզնես նորությունների և «ինչպես...» հարցերի տեղեկատվական հարթակ է, որտեղ այցելուներին հասանելի են կարևոր տեղեկություններ ծառայություններ մատուցողների վերաբերյալ: Սա արժեքավոր ռեսուրս է, որը թույլ է տալիս բիզնեսներին մտածված որոշումներ կայացնել` հիմնվելով ընկերության նշանակալից հաճախորդների գնահատականների և նախագծերի վրա:
«Քյուբ» ՍՊԸ-ն դիմել էր մեզ՝ ստանալու իրավաբանական աջակցություն մեկ այլ ընկերության հետ պայմանագրի կնքման շուրջ բանակցությունների ընթացքում: Նրանց նախկին գլխավոր գործադիր տնօրենը մեր համագործակցության մանրամասները սիրով ներկայացրել է Clutch հարթակում (տե՛ս ամբողջական ակնարկը):
«Մենք ունեինք արտադրանք և առաջարկ էինք ստացել վաճառել այն մի ընկերության, ուստի մեզ անհրաժեշտ էր իրավաբանական աջակցություն: Ես դիմեցի Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակին, որպեսզի վերջինս օգներ մեզ սահուն պայմանագրային բանակցություններ անցկացնելու հարցում: Նրանք մեզ ներկայացրին բոլոր ռիսկերը, որոնք, հնարավոր է, նկատած չլինեինք»:
— Գարիկ Ավետիսյան, «Քյուբ» ՍՊԸ-ի նախկին գլխավոր գործադիր տնօրեն
Նախագիծը հաջողությամբ ավարտվել է։ Ուրախ ենք տեսնել, որ նրանք գոհ են արդյունքներից:
«Նրանք գերազանց աշխատեցին. շատ բանիմաց են և ցույց տվեցին մեզ բոլոր հնարավոր ռիսկերը»:
Իրավաբանական ցանկացած խորհրդի և խորհրդատվության համար խնդրում ենք կապ հաստատել մեր թիմի հետ՝ սեղմելով այստեղ:

Contract negotiations are a common sight in the B2B space. Before entering a business agreement, it’s critical to review the contract and ensure that it benefits both parties. Sometimes, a contract might be a little unfair to one party, where legal advice comes in. There are many strategies when negotiating contracts, and an experienced law firm will know the right thing to do. Another important aspect of contract negotiations is the accurate fixation of the process agreement of the parties to ensure no non-discussed issues are left, as well as to ensure there are no hidden (unknown) tax or other implications to the client.
We at CONCERN DIALOG aim to help businesses achieve fairness under the law. We deliver high-quality legal services to our clients to ensure that they're getting what’s right for their business. From corporate law, labour and employment law, and real estate law, our team of experienced lawyers will guide you every step of the way toward justice.
In our mission to assist our partners in practising their rights and achieving fairness, we’ve received our first 5-star review on Clutch from Qube LLC.
For the uninitiated, Clutch is an established B2B reviews platform that helps firms across the globe connect with the solution providers that they need to improve effectiveness and increase productivity. Clutch cuts through disorganised market research by collecting client feedback and analysing industry data, arming businesses with the insights and analysis they need to connect and tackle challenges with confidence.
Additionally, Clutch’s sister site, The Manifest, is a business news and how-to guides hub where readers can access valuable information when engaging with service providers. This remarkable resource allows businesses to make enlightened decisions based on a company’s notable clients and projects.
Qube LLC engaged us to provide them with legal assistance in negotiating their contract with another company. Their former CEO was kind to share the details of our partnership with Clutch, so feel free to read the full review.
“We had our product and received an offer to sell it to a company, so we needed legal help. I hired CONCERN DIALOG Law Firm to help us with smooth contract negotiation. They presented to us all the risks that we might not have seen.”