Մասնագիտական բանավեճեր, պրակտիկ սեմինարներ ու կոնֆերանսներ. Լիլիթ Կարապետյանը մասնակցել է Փարիզի արբիտրաժային շաբաթին
20/04/2023
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կրտսեր գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը մասնակցել է Փարիզի արբիտրաժային շաբաթվա միջոցառումներին:
Այն միջազգային իրադարձություն է, որը Փարիզում մեկ հարկի տակ է հավաքում մասնագետների ամբողջ աշխարհից՝ միջազգային գործընկերների, փորձագետների, դասախոսների և ուսանողների հետ ծանոթությունների ու կապերի ամրապնդման համար, հնարավորություն ընձեռում լսելու նշանավոր բանախոսների, ինչպես նաև երիտասարդների մտքերը, որոնք դեր են ունենալու միջազգային արբիտրաժի ապագայի հարցերում:
Լիլիթ Կարապետյանը շաբաթվա ընթացքում մասնակցել է մի կոնֆերանսների և սեմինարների, այդ թվում՝ Միջազգային առևտրային պալատի (ՄԱՊ) Միջազգային արբիտրաժի մասին 7-րդ Եվրոպական կոնֆերանսին, ՄԱՊ Համաշխարհային բիզնես իրավունքի ինստիտուտի կազմակերպած սեմինարին դատավարությունների ու գործերի վարման ժամանակ արբիտրների դերի վերաբերյալ: Առանձին սեմինարներ են տեղի ունեցել նաև փաստաբանական գրասենյակներում:
Միջոցառումը կազմակերպել էր արբիտրաժի և վեճերի այլընտրանքային լուծման հարցերով մասնագիտացված Փարիզի արբիտրաժային շաբաթ կազմակերպությունը, որն անցյալ տարվա տվյալներով մեկ հարկի տակ էր հավաքել ավելի քան 10.000 արբիտրաժային ոլորտի մասնակիցների:

Paris Arbitration Week is a international and dynamic event, involving practitioners from all over the world, who attend this very special week to build an international network of colleagues, experts, professors and students, to listen to eminent speakers, or to recruit the brilliant young minds that will shape the future of international arbitration.
Lilit Karapetyan attended doctrinal debates, enlightened practical workshops and exchanged ideas during relaxing social and networking events, including the 7th International European Conference on Arbitration, training organized by the ICC Institute of World Business Law on the “Conduct of the Proceedings and Case Management - the Arbitrator's Perspective". Separate discussions and seminars were also organized and hosted by law firms.
The event was organized by the Paris Arbitration Week, apolitical association that connects arbitration and ADR practitioners worldwide, the last edition in 2022 brought together more than 10,000 arbitration practitioners.