Կոնցեռն Դիալոգի ավագ իրավաբան, փաստաբան Եվգենյա Նիկողոսյանն ընտրվել է INTA-ի (International Trademark Association) Աշխարհագրական նշումների հանձնաժողովի անդամ
Կոնցեռն Դիալոգի ավագ իրավաբան, փաստաբան Եվգենյա Նիկողոսյանն ընտրվել է INTA-ի (International Trademark Association) Աշխարհագրական նշումների հանձնաժողովի անդամ։
Ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում աշխարհագրական նշումների դերն արագ աճում է՝ դառնալով կամուրջ տեղական արտադրանքի, մշակույթի և միջազգային ճանաչման միջև։
Հիշեցնենք, որ մեր խորհրդատու գործընկեր, փաստաբան Սարգիս Կնյազյանն արդեն իսկ անդամակցում է INTA-ին՝ լինելով Զուգահեռ առևտրի հանձնաժողովի անդամ։
INTA-ն խոշորագույն և ամենահեղինակավոր կազմակերպություններից մեկն է, որը միավորում է ավելի քան 6,500 անդամների՝ խոշոր ու միջին ընկերություններ, իրավաբանական գրասենյակներ և ոչ առևտրային կազմակերպություններ։
Կազմակերպությունը զբաղվում է ապրանքանիշերի իրավունքների պաշտպանությամբ, մտավոր սեփականության ոլորտի զարգացման խթանմամբ և կրթական ծրագրերի իրականացմանով։
INTA-ն ունի 20-ից ավելի հանձնաժողով, որոնցից յուրաքանչյուրը կենտրոնացած է մասնագիտացված ոլորտների վրա․ հակակեղծիքային քաղաքականություն, բրենդների կայուն զարգացման հարցեր, ինտերնետային իրավունքներ և ոչ ավանդական նշումներ և այլն։
Հանձնաժողովներում անդամակցությունը հնարավորություն է տալիս ներգրավվել գլոբալ մտավոր սեփականության հարցերի քննարկումներում, զարգացնել մասնագիտական կապեր և ցուցադրել առաջնորդական կարողություններ։
Այս առաջընթացը ևս մեկ անգամ վկայում է Կոնցեռն Դիալոգի՝ մտավոր սեփականության ոլորտում ակտիվ ներգրավվածության, փորձի, գիտելիքի և ծառայությունների ընդլայնման մասին։

Yevgenya Nikoghosyan, Senior Associate, Attorney at Concern Dialog law firm, has been appointed as a member of International Trademark Association (INTA)’s Geographical Indications Committee.
10/10/2025
Yevgenya Nikoghosyan, Senior Associate, Attorney at Concern Dialog, has been appointed as a member of International Trademark Association (INTA)'s Geographical Indications Committee.
Geographical indications are gaining importance globally—and in Armenia, they are becoming a bridge between local products, culture, and international recognition.
Our colleague Sarkis Knyazyan is also an active INTA member, serving on the Prallel Imports Committee.
INTA is one of the world’s largest and most respected organizations, bringing together over 6,500 members, including large and medium-sized companies, law firms, and non-profit organizations. The association focuses on protecting trademark rights, promoting the development of intellectual prooerty, and delivering educational programs.
INTA has over 20 specialized committees, each dedicated to a specific area—from anticounterfeiting and brand sustainability to internet rights and non-traditional marks. Membership in these committees allows participants to engage in global IP discussions, build professional networks, and demonstrate leadership skills.
This achievement highlights Concern Dialog’s ongoing commitment, expertise, and expanding services in intellectual property.