Կայացել է Միջազգային ապրանքային նշանների ասոցիացիայի (INTA) 2025-ի Առաջնորդների հանդիպումը. Կոնցեռն Դիալոգն ընդլայնում է ծառայությունները Մտավոր սեփականության ոլորտում
16/12/2025
18–21 նոյեմբեր 2025 թ. | Հոլիվուդ, Ֆլորիդա
Կայացել է Միջազգային ապրանքային նշանների ասոցիացիայի (International Trademark Association – INTA) Leadership Meeting 2025 միջոցառումը, որը համախմբում է հանձնաժողովների անդամներին և մտավոր սեփականության ոլորտի փորձառու մասնագետներին՝ ռազմավարական և գործնական քննարկումների համար: Հանդիպումը INTA-ի ամենակարևոր մասնագիտական հարթակներից մեկն է և հնարավորություն է տալիս ուղղակի մասնակցություն ունենալ գլոբալ IP քաղաքականության, իրավական ապահովման մեխանիզմների և լավագույն պրակտիկայի ձևավորմանը:
Կոնցեռն Դիալոգի մտավոր սեփականության պրակտիկայի ղեկավար Սարգիս Կնյազյանը և ղեկավարի տեղակալ Եվգենյա Նիկողոսյանը ներկա են եղել հանդիպմանը՝ որպես INTA հանձնաժողովների անդամներ։ Օրակարգում ընդգրկված էին ոլորտի ռազմավարական և գործնական հարցեր, այդ թվում՝
- ապրանքային նշանների պաշտպանության և իրավական ապահովման մեխանիզմների արդի մոտեցումները,
- բրենդների պաշտպանությունը թվային միջավայրում,
- արհեստական բանականության և նոր տեխնոլոգիաների ազդեցությունը IP իրավունքի վրա,
- հանձնաժողովների դերը միջազգային լավագույն պրակտիկաների ձևավորման գործընթացում:
Հիշեցնենք, որ Սարգիսն անդամակցում է Զուգահեռ ներմուծումների, իսկ Եվգենյան՝ Աշխարհագրական նշանների հանձնաժողովներին: Նրանց մասնակցությունը փաստում է, որ Կոնցեռն Դիալոգը շարունակաբար զարգացնում և ընդլայնում է իր մտավոր սեփականության ծառայությունները, ինչն ուժեղացել է նաև «Կնյազյան ընդ Փարթներս» իրավաբանական ընկերության հետ միավորումից հետո, հնարավորություն ստեղծելով համատեղել միջազգային փորձն ու ոլորտային մասնագիտական կարողությունները՝ արդյունավետ աջակցություն տրամադրելու հայաստանյան և միջազգային հաճախորդներին։
INTA Leadership Meeting 2025-ին մասնակցությունը ոչ միայն ամրապնդում է Կոնցեռն Դիալոգի համաշխարհային տեսանելիությունը, այլև ապահովում է շարունակական ներգրավվածություն գլոբալ IP զարգացումներում, նորարարական մոտեցումների ինտեգրում և ոլորտի լավագույն պրակտիկայի կիրառություն:
Նշում:
INTA-ն ՄՍ ոլորտի պրոֆեսիոնալների և բրենդերի իրավատերերի համաշխարհային ասոցիացիա է, որին անդամակցում են 6,700 կազմակերպություններ աշխարհի 185 երկրներից: INTA-ն ներկայացնում է մոտ 38,000 ՄՍ ոլորտի մասնագետներ և ապրանքային նշանների իրավատերեր, այդ թվում՝ պետական մարմիններ, դասախոսներ և ուսանողներ տարբեր երկրներից:
Ի լրումն բազմաթիվ միջոցառումների, INTA-ի տարեկան ժողովը համարվում է ՄՍ ոլորտի ներկայացուցիչների և բրենդերի իրավատերերի ամենամեծ միջազգային միջոցառումը:

The INTA 2025 Leaders Meeting took place. Concern Dialog is expanding its services in the Intellectual Property field.
18–21 November 2025 | Hollywood, Florida
The International Trademark Association (INTA) Leadership Meeting 2025 was held, bringing together committee members and experienced intellectual property professionals for strategic and practice-oriented discussions. The meeting is one of INTA’s key professional platforms and provides an opportunity to directly contribute to the development of global IP policy, legal enforcement mechanisms, and best practices.
Sargis Knyazyan, Head of Concern Dialog’s Intellectual Property Practice, and Deputy Head Yevgenya Nikoghosyan attended the meeting as members of INTA committees. The agenda covered a wide range of strategic and practical IP issues, including:
• modern approaches to trademark protection and legal enforcement mechanisms,
• brand protection in the digital environment,
• the impact of artificial intelligence and emerging technologies on IP law,
• the role of committees in shaping international best practices.
It should be noted that Sargis is a member of the Parallel Imports Committee, while Yevgenya is a member of the Geographical Indications Committee. Their participation demonstrates that Concern Dialog continues to develop and expand its intellectual property services, a process further strengthened following the merger with the specialized law firm Knyazyan & Partners, enabling the combination of international experience and sector-specific expertise to provide effective support to clients in Armenia and internationally.
Participation in the INTA Leadership Meeting 2025 not only reinforces Concern Dialog’s global visibility but also ensures continued engagement in global IP developments, the integration of innovative approaches, and the application of international best practices.
INTA is a global association of intellectual property professionals and brand owners, with 6,700 member organizations from 185 countries. It represents approximately 38,000 IP professionals and trademark owners, including government authorities, academics, and students from around the world.
In addition to numerous other events and meetings, INTA’s Annual Meeting is considered the largest international event for IP professionals and brand owners worldwide.