Փարիզի արբիտրաժային շաբաթվա շրջանակում Լիլիթ Կարապետյանը մասնակցել է միջազգային արբիտրաժի ոլորտի կարևոր միջոցառումների
Մարտի 19–20-ը Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր Լիլիթ Կարապետյանը մասնակցել է ICC NC Arbitration Committee Heads Meeting-ին՝ որպես ICC Armenia-ի ADR հանձնաժողովի նախագահ․ հանդիպումը միավորել էր ICC ցանցի տարբեր երկրների արբիտրաժային հանձնաժողովների ղեկավարներին։
Մարտի 24-ին Լիլիթը մասնակցել է նաև ICC Arbitration Committee Meeting-ին, որտեղ ոլորտի մասնագետները կիսվել են իրենց փորձով և գիտելիքներով։
Միջոցառումները համախմբել էին ավելի քան 500 մասնակից աշխարհի տարբեր երկրներից՝ քննարկելու միջազգային արբիտրաժի կարևոր զարգացումները, այդ թվում՝
• 2026թ․ ICC Արբիտրաժային կանոնների վերանայումը,
• Արհեստական բանականության ազդեցությունը վեճերի լուծման վրա,
• ICC-ի առաջիկա նախաձեռնություններն ու ռազմավարական առաջնահերթությունները, և այլն։
Մասնակցությունը նման հարթակներին նպաստում է միջազգային համագործակցության ամրապնդմանը և մասնագիտական կարողությունների շարունակական զարգացմանը։

As part of Paris Arbitration Week, Lilit Karapetyan participated in key events in the field of international arbitration
Concern Dialog law firm Partner Lilit Karapetyan participated in key international arbitration events during Paris Arbitration Week.
On March 19–20, she joined the ICC NC Arbitration Committee_Heads_Meeting as the Chair of ICC Armenia's ADR_Commission, bringing together arbitration committee chairs from across the ICC network.
She also attended the ICC Arbitration Committee Meeting on March 24, where professionals from the field shared their insights and experience.
The events brought together more than 500 participants from around the world to discuss key developments in international arbitration, including: